بیداری اسلامی در جمهوری اذربایجان + بررسی پیامد های نفوذ یهود در این کشور

مسلمانان باغیرت جمهوری آذربایجان چه می‌کنند؟

ممنوعیت حجاب و نماز در ادارات دولتی،تخریب مساجد و نمادهای مذهبی با شدتی حتی بیشتر از ممنوعیت های دوران بلشویکها در شوروی ، آزادی کامل فعالیت های تبلیغی صهیونیست ها و وهابی ها و محدودیت های مسلمانان و... آن هم در کشوری با 96 درصد جمعیت مسلمان تعجب برانگیز و هشدار دهنده است.

سردمداران جمهوری آذربایجان از روند بیداری اسلامی عبرت بگیرند سگها به نوبت حلاک میشوند.

ایت الله سید احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران اجبار دانشجویان دختر به کشف حجاب در جمهوری آذربایجان را مقابله با مردم دانست و گفت: به حاکمیت باکو نصیحت می کنم که، به مصلحت تان نیست با اکثریت شیعه کشورتان این طور مقابله کنید .خطیب جمعه تهران: ما به عنوان همسایه جمهوری آذربایجان ، نسبت به این کشور دلسوزی می کنیم و می گوئیم سرنوشت شاه خائن ایران و صدام پیش روی آن ها است،زیرا آن ها با مردم شان در افتادند و به همین دلیل دوام نیاوردند . وی همچنین ابراز امیدواری کرد: حاکمیت باکو از این فشارهای بی جا و بی مورد دست بردارد و با مردم مومن و خداجوی جمهوری آذربایجان رفتار مسالمت آمیز داشته باشد .

 

انتشار آیات ‌شیطانی در جمهوری آذربایجان

لابی صهیونیست ها – آمریکا که در برخی کشورهای منطقه پایگاه اختیار کرده، اخیرا می‌کوشد با کم رنگ ساختن حساسیت های دینی به باورهای مذهبی مسلمانان حمله ور شود.بر همین اساس نشریه یونیکال چاپ باکو (جمهوری آذربایجان) از چند روز پیش کتاب موهن آیات شیطانی را به صورت پاورقی منتشر می کند این در حالی است که کمیته دولتی امور دینی جمهوری آذربایجان که متولی امور دینی در این کشور است درخصوص انتشار این کتاب موهن سکوت اختیار کرده است.

تخریب مساجد

پس از ممنوعیت اذان و حجاب  و ممنوعیت دیگر نوبت به اقدامات عملی رسید. این بار ماموران دولتی کاری را که ماموران زمان شوروی سابق که ادعای  بی خدایی و بی دینی سرلوحه و شعارشان بود و جرئت اعمال آنرا نداشتند ، انجام دادند. اگر کمونیستها و بلشویکها مساجد را به کتابخانه و انبار تبدیل کرده بودند در جمهوری آذربایجان مستقل ماموران مساجد را تخریب کرده با خاک یکسان کردند.در مرحله اول مسجد حضرت محمد (ص) در منطقه یاسامال شهر باکو تخریب شد، سپس مسجدی که در حوزه نفتی «نفت داشلاری» بود تخریب شد تا نوبت به مسجد حضرت فاطمه زهرا (س) در منطقه گونشلی شهر باکو رسید و احتمال اینکه تعداد این مساجد هر روز افزایش پیدا بکند هنوز هم وجود دارد. ماموران دولتی در پاسخ سوال مردم مومن و متدین که می پرسیدند «آخر دلیل تخریب مساجد ما چیست؟» پاسخهای مضحک مختلفی از جمله  اینکه این مسجد بصورت غیر قانونی ساخته شده، موقع بنا کردن مسجد اشتباهات مهندسی رخ داده است و غیره می شنیدند.

ممنوعیت حجاب در مدارس آذربایجان

 تذکر آیت‌الله‌ سبحانی به رییس جمهور آذربایجان

حضرت آیت‌الله سبحانی در نامه‌ای به الهام علی‌اف رییس جمهور آذربایجان از ممانعت ورود دختران با حجاب به مؤسسات آموزشی این کشور انتقاد کرد.

 

تجمع مردم جمهوری آذربایجان در حمایت از حجاب

اهالی منطقه نادران جمهوری آذربایجان در اعتراض به بی تفاوتی دولت به شعائر دینی بویژه ممنوعیت حجاب تجمع کردند.آذری ها در این تجمع که در میدان امام حسین این منطقه برگزار شد با فریاد الله اکبر بر حفظ شعار اسلامی بویژه حجاب در جمهوری آذربایجان تاکید کردند.معترضان همچنین آزادی بازداشت شدگان در تظاهرات 28 صفر علیه بدحجابی را خواستار شدند.

علیرغم تظاهرات خودجوش و گسترده مردمی و اعتراضات محافل سیاسی و دینی به پدیده نوظهور حجاب ستیزی در جمهوری آذربایجان ، دولت باکو تاکنون تغییری در روند مقابله با بانوان محجبه ایجاد نکرده است . مردم مسلمان جمهوری آذربایجان طی یک ماه اخیر تظاهرات متعددی در شهرهای مختلف از جمله باکو ، گنجه ، جلیل آباد ، آستارا و دیگر شهرهای این کشور حوزه قفقاز جنوبی برگزار کرده اند . درخواست مردم مومن و مسلمان جمهوری آذربایجان از حاکمیت باکو ، خاتمه دادن به وضعیت نابهنجار جاری در کشور و پایان دادن به سناریوی صهیونیستی کشف حجاب در جمهوری آذربایجان است . برغم این درخواست های مردمی ، مقامات آذری بر فشار علیه مردم مومن جمهوری آذربایجان بویژه بانوان محجبه افزوده اند و حاضر به دادن پاسخ مثبت به درخواست منطقی و معقول مردم این کشور مسلمان نیستند . وزارت کشور و امنیت ملی جمهوری آذربایجان نیز که متولیان اصلی و پشت صحنه رویدادهای داخلی این کشور محسوب می شوند ، اخیرا اعلام کرده اند که اعتراضات داخلی مردم مسلمان جمهوری آذربایجان از خارج از کشور برنامه ریزی می شود و در حقیقت درخواست مردمی مخالفت با کشف حجاب را جریانی وارداتی تلقی کرده است . در صورت پذیرش این توجیه مقامات آذری ، باید گفت : دهها هزار نفر از مردم مسلمان جمهوری آذربایجان همگی وابسته به محافل بیگانه هستند و حجاب در جمهوری آذربایجان موضع بانوان آذری نیست . این در حالی است که ، با نگاهی به سوابق مردم مومن جمهوری آذربایجان به راحتی می توان دریافت که تعصبات مردم این کشور مسلمان ریشه در دین مبین اسلام دارد . به عبارت دیگر ، دولتمردان باکو یا از ریشه های مذهبی و دینی مردم مسلمان جمهوری آذربایجان اطلاع ندارند و یا قصد دارند با فرافکنی جریانات داخلی ، مشکلات خود را با کشورهای همسایه تقسیم کنند . در هر دو حالت ، باید گفت : تلاش های مقامات دولت" الهام علی اف" برای کشف حجاب در کشور که در سیاست گذاری های داخلی در دستور کار قرار گرفته است ، راهی اشتباه است . زیرا فشار بر مردم کشوری که بیست درصد از اراضی سرزمینش در اشغال بیگانگان است و با مشکلات متعدد داخلی نظیر بیکاری ، اختلافات شدید طبقاتی ، رشوه خواری علنی و بی سابقه نهادهای دولتی و نیز فقدان تامین نیازهای اولیه مواجه اند ، نمی تواند تداوم داشته باشد .

 

وبلاخره خشم مردم و شروع بیداری اسلامی در جمهوری آذربایجان

با وجود این که دولتمردان جمهوری آذربایجان، خود را برای برگزاری بیستمین سالگرداستقلال از سیطره کمونیست ها آماده می کنند، هنوز همان فضای کمونیستی بر فضای سیاسیو امنیتی این کشور حاکم بوده و هیچ گونه فضای انتقاد و اعتراض به احزاب مخالف وگروه های اپوزیسیون نمی دهند و در صورت اعتراض علیه سیاست های دولت، به شدت سرکوب ویا بازداشت و زندانی می شوند، ولی همین فضای خفقان و ترس، خود عاملی بر اراده ملتآذربایجان شده و آنها بدون توجه به هشدارهای امنیتی و تهدیدات برای بیان مطالباتخود از وزارت کشور، برای برگزاری تجمع درخواست مجوز کردند


با وجود مخالفتدولت با برگزاری تظاهرات، هزاران نفر از مردم با حضور در میدان فواره های باکوشعارهایی علیه دولت سر دادند. در این تظاهرات که تحت تدابیر شدید امنیتی و با حضوروسیع پلیس انجام گرفت، تظاهرکنندگان با اشاره به اوضاع نابسامان اجتماعی، فرهنگی،اقتصادی، خواستار رسیدگی قاطع دولت به مشکلات و مطالبات آنها شدند. همچنیننیروهای امنیتی با پراکنده ساختن معترضین بیش از پنجاه نفر را بازداشت کردند.

جوانان مسلمان جمهوری آذربایجان ـ که اکثریتی شیعه دارند ـ متأثراز تحولات بیداری اسلامی در کشورهای مسلمان عربی باتشکیل شبکه های اجتماعی و استفاده از فضای مجازی و اینترنت در اعتراض به سیاست هایدولت «الهام علی اف» در قبال آزادی های سیاسی و دینی، از مردم این کشور خواستند، باتأسی از اعتراض های دیگر کشورها، برای احقاق حقوق مدنی خود، تجمعات اعتراض آمیزیشکل دهند و به همین منظور، با نامگذاری روز 11 مارس به نام «روز بزرگ مردمی» و 12مارس به نام «روز خشم»، با حضور در میادین شهر باکو و دیگر شهرها، مطالبات قانونیخود را به گوش دولتمردان این کشور برسانند 

منبع : http://www.antidevil.blogfa.com/post-43.aspx

/ 0 نظر / 12 بازدید